Themes - Twenty Nineteen - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
id: Maaf, tapi tak ada yang cocok dengan terma pencarian Anda. Silakan coba lgi dengan kata kunci berbeda.

en: Nothing Found
id: Tak ada apapun

note: translators: 1: Link to WP admin new post page.
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
id: Siap menerbitkan pos pertamamu? <a href="%1$s">Mulailah di sini</a>.

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Pages:
id: Laman:

en: Skip to content
id: Lompat ke konten

en: Social Links Menu
id: Menu Tautan Sosial

en: Comments are closed.
id: Komentar ditutup.

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
id: Ups! Laman tersebut tak ditemukan.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
id: Sepertinya tidak ditemukan apapun di sini. Mungkin coba pencarian?

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
id: Tampaknya kami tak bisa menemukan apa yang Anda inginkan. Mungkin pencarian bisa membantu.

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
id: Lanjutkan membaca<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Previous Post
id: Pos Sebelumnya

en: Top Menu
id: Menu Atas

en: Next Post
id: Pos Selanjutnya

note: Author of the theme
en: the WordPress team
id: Tim WordPress

note: Author URI of the theme
en: https://wordpress.org/
id: https://id.wordpress.org/
